Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/openpisz/domains/osobistydoradca.com.pl/public_html/m/wp-content/themes/twentyseventeen/functions.php on line 73
Remont/Wykończenie w kredycie mieszkaniowym – Osobistydoradca.com.pl – Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

Osobistydoradca.com.pl – Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

Finansowanie remontu
w kredycie mieszkaniowym

Czy biorąc kredyt na zakup mieszkania, możesz otrzymać dodatkową kwotę na remont?

No jasne. Nie ma z tym większych problemów. Jeżeli spełnisz kilka dodatkowych, ważnych warunków, większość banków będzie w stanie udzielić Ci dodatkowego kredytu na remont. Poniżej znajdziesz omówienie następujących zagadnień:
1. Kosztorys remontu,
2. Kiedy bank wypłaci Ci pieniądze na remont?
3. Jaki wkład własny będziesz musiał wnieść przy takim kredycie?
4. Rozliczenie z bankiem kosztu remontu

Kosztorys:

Jednym z dokumentów niezbędnych do złożenia wraz z wnioskiem kredytowym, jest kosztorys. Wiele osób zastanawia się jak bardzo szczegółowe powinno być takie zestawienie. Wbrew pozorom, bank nie jest zainteresowany tym, jakie płytki położysz na podłogę lub jakiej farby użyjesz. W kosztorysie wpisuje się dość zdawkowe informacje, takie jak:
– podłogi – 10 000 zł,
– biały montaż – 4 000 zł,
– zabudowa kuchenna – 15 000 zł,
- etc.

2. Kiedy bank wypłaci Ci pieniądze na remont?

Transze są wypłacane w sposób następujący:
a) Przelewasz swój wkład własny na konto sprzedającego.
b) Bank przelewa resztę ceny sprzedaży sprzedającemu.
c) Bank przelewa pieniądze przeznaczone na remont na Twoje konto.

3. Jaki wkład własny będziesz musiał wnieść przy takim kredycie?

Wkład własny liczymy od wartości całej inwestycji. Jeżeli zatem zamierzasz sfinansować kredytem zarówno zakup jak i remont lub wykończenie, minimalny wkład własny policzymy następująco: jeżeli założymy koszt remontu na 60 tys. zł, a cenę mieszkania na 300 tys. zł, to wartość Twojej inwestycji wyniesie 360 tys. zł. W takim wypadku Twój minimalny wkład własny będzie wynosił 36 tys. zł, czyli 10% całej wartości inwestycji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wkładów własnych, to przejdź tutaj.

4. Rozliczenie z bankiem kosztu remontu

Gdy już zakończysz prace sfinansowane kredytem na remont, będziesz musiał je rozliczyć z bankiem. Spokojnie, nikt w banku nie będzie przeglądał Twoich faktur i dopominał się o rozliczenie co do grosza. Jeżeli jednak zadeklarowałeś, że wydasz 10 000 zł na podłogę w dwudziestometrowym salonie, a ostatecznie położyłeś jakąś wykładzinę, bank może mieć z tym problem i nie rozliczyć transzy. Szanse na to, żeby bank oceni, czy gres leżący na podłodze kosztował 300 zł/m2 czy 100 zł/m2 są znikome.

Kto technicznie rozlicza transze kredytu na remont? To zależy od tego od konkretnego banku. W jednym przychodzi do nas inspektor/inżynier, który w imieniu banku dokonuje przeglądu (Twój koszt 150-250 zł). Są banki, w których samodzielnie wykonasz zdjęcia, a następnie jedyne co będziesz musiał zrobić, to przesłać je do banku lub załączyć w aplikacji.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy.

Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

142 mln

Wypłaconych Kredytów

>1 000

Obsłużonych Klientów

10 lat

Doświadczenia

Potrzebujesz kredytu?

Kupujesz nieruchomość?
Budujesz dom?
Planujesz kosztowny remont?
Po prostu potrzebujesz gotówki?

Napisz jak mogę Ci pomóc lub od razu umów się na spotkanie...