Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/openpisz/domains/osobistydoradca.com.pl/public_html/m/wp-content/themes/twentyseventeen/functions.php on line 73
Zdolność Kredytowa – Osobistydoradca.com.pl – Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

Osobistydoradca.com.pl – Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

Zdolność Kredytowa

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Co to jest zdolność kredytowa?

 

Zdolność kredytowa, to nic innego jak maksymalna kwota kredytu, jaką bank jest w stanie Ci zaoferować. Jej wysokość uzależniona jest od Twoich dochodów, zobowiązań (o ile takie posiadasz) tego w jaki sposób dany bank ją oblicza, a różnice w poszczególnych bankach mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych!

W jaki sposób banki ją liczą?

Banki biorą pod uwagę:
– czynniki osobowe takie jak wiek, okres kredytowania (a co za tym idzie wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu), liczbę osób w gospodarstwie domowym czy miejsce zamieszkania i z nich obliczają tak zwane koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
– Twoje dochody – w zależności czy osiągasz je w oparciu o umowy cywilno-prawne, umowę o pracę, z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej czy też innych źródeł bank będzie inaczej obliczał Twój dochód netto (na rękę),
– Twoje zobowiązania (o ile takie posiadasz) tj. sumę rat kredytów, sumę limitów debetowych w ROR czy na kartach kredytowych… co ważne poręczone przez Ciebie zobowiązania liczą się tak jak Twoje własne!
 
Po odjęciu zobowiązań i kosztów utrzymania gospodarstwa domowego od dochodów netto powstanie tak zwany dochód rozporządzalny i w oparciu o niego bank ustala jaką miesięczną ratę kredytu jesteś w stanie płacić, a z nij wychodzi nam maksymalna kwota kredytu jaką bank jest w stanie Ci udzielić.
 

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Czynników na nią wpływających jest bardzo dużo, jednak są cztery najważniejsze:

– dochód netto – oczywisty jest fakt, że Twoja zdolność kredytowa jest tym większa im większe dochody uzyskujesz.

 suma Twoich zobowiązań – im mniej jest miesięcznych zobowiązań tym większą kwotę zaoferuje nam bank,

 koszty utrzymania – każdy z nas, ma jakieś koszty utrzymania. Bank przyjmie do obliczeń zdolności to, co będzie większe – albo kwotę naszej deklaracji, albo swoje wcześniej założone minimalne koszty utrzymania gospodarstwa domowego, które aktualnie tworzysz,

– okres kredytowania – im dłuższy tym większa zdolność… zanim jednak wydłużysz okres kredytowania sprawdź w jaki sposób wraz z jego okresem rosną całkowite koszty kredytu!

Proste sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej

Jeżeli po sprawdzeniu zdolności kredytowej okaże się, że trochę brakuje do kwoty, której potrzebujesz, możesz spróbować ją zwiększyć:

spłać zobowiązania, które niedługo się kończą np. jeśli spłacasz raty kredytu, który niebawem się kończy… bank nie będzie brał pod uwagę tej raty przez co wzrośnie Twój dochód rozporządzalny. Czasem możesz wziąć delikatnie wyższy kredyt hipoteczny np. o kwotę kredytu, który spłacasz jednorazowo. Rata w hipotece nie będzie tak odczuwalna.

zamknij karty kredytowe, których nie używasz. Musisz mieć świadomość, że zamknięcie karty kredytowej trwa czasem nawet 3 miesiące… w takim wypadku możesz spróbować podpisać z bankiem aneks zmniejszający kwotę dostępnego limitu – zmiana ta będzie brana pod uwagę od razu podczas liczenia zdolności kredytowej na nowo.

– sprawdź zdolność kredytową z współkredytobiorcą – przystąpienie do kredytu przez dodatkowa osobę osiągającą dochód zazwyczaj zwiększy Twoją zdolność kredytową… wszystko zależy od dochodów i zobowiązań tej osoby. Jeżeli jesteś w związku partnerskim część banków potraktuje Was jako jedno gospodarstwo domowe i nie policzy podwójnych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. 

To najczęściej wykorzystywane sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej. Jest ich jednak dużo więcej i często są dużo bardziej skomplikowane. Jeżeli chcesz przygotować się do kredytu, chcesz sprawdzić zdolność kredytową zadzwoń, napisz email lub umów się na bezpłatną konsultację tutaj

Bezpłatna Pomoc w Uzyskaniu Kredytu Hipotecznego

142 mln

Wypłaconych Kredytów

>1 000

Obsłużonych Klientów

10 lat

Doświadczenia

Potrzebujesz kredytu?

Kupujesz nieruchomość?
Budujesz dom?
Planujesz kosztowny remont?
Po prostu potrzebujesz gotówki?

Napisz jak mogę Ci pomóc lub od razu umów się na spotkanie...